شرکت متحد پرچ

سخنرانی جناب آقای روحانی در مراسم سالروز پیروزی انقلاب

 

 کشور ما زلزله‌خیز است. باید برنامه‌ریزی درست در مقاوم‌سازی ساختمان‌ها داشته باشیم و بافت فرسوده را نوسازی کنیم.

در زمینه مسکن بویژه بافت فرسوده قدم‌های مهمی در سال ۹۷ برخواهیم داشت. در محله بافت فرسوده، خانه را می‌سازیم و در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

برای خانه‌اولی‌ها خانه می‌سازیم با سود بانکی ۶ درصد که در تاریخ در سال‌ها و دهه‌های گذشته نظیر آن را نمی‌یابید.

 باید سامانه‌های نوین آبیاری را در کشور تحرک ببخشیم، در سال ۹۶ ، ۱۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی را مجهز به آبیاری قطره‌ای و سامانه نوین کردیم. برنامه‌مان برای سال آینده ۲۵۰ هزار هکتار است. در خوزستان و ایلام طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار داریم.

تقاضا می‌کنم واقعیت‌های کشور برای مردم و دنیا به خوبی منعکس شود. آنجایی که آنقلوآنزای مرغی می‌آید و ما ۲۵ میلیون قطعه مرغ را برای سلامت مردم نابود کردیم.

نگویند تخم مرغ طلایی شده. به مردم دروغ نگویید. واقعیت‌ها را به مردم بگویید. سلامت مردم برای ما مهم بود.

خواهش می‌کنم سال آینده سال وحدت باشد. باید دشمن را مایوس کنیم. خواهش می‌کنم از همه احزاب و تشکل‌ها و مردم بیایید با هم باشیم. ۴۰ سال بس است کینه‌ها را رها کنیم.

در سال قبل ۷۰۰ هزار شغل درست کردیم. تا پایان سال امیدوارم بیش از این باشد اما عقبیم.

برای سال آینده طرح‌های متعدد برای اشتغال داریم. ۱۵ تا ۳۴ ساله ما ۴۰ درصد جمعیت ماست.

سال آینده تمام اصناف و بنگاه‌های کوچک بدانند هر کس برای آموزش کارگری را بگیرد از دادن حق بیمه معاف است تا تشویق کنیم کارگرها را برای جذب.

بیمه شخص ثالث را خودمان برعهده می‌گیریم. اصناف می‌گوید ۳۰۰ هزار شغل سال آینده با این طرح ایجاد خواهد شد.ما کسانی که افراد را جذب کنند برای هر فرد ۳۰۰ هزار تومان در سال اول بر عهده می‌گیریم.

امسال در صنعت ۶۰۰ هزار واحد نیمه تمام را به اتمام رساندیم .